Novatek Green Energy uruchomił najnowocześniejszą w Polsce rozlewnię gazu w butlach

Oddana do użytku na terenie Terminalu Przeładunkowego Novatek Południe rozlewnia gazu płynnego to jeden z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w Polsce. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 7 mln zł i sześciokrotnie zwiększył możliwości produkcyjne spółki.

Uruchomiona przez spółkę Novatek Green Energy rozlewnia funkcjonuje na terenie terminalu przeładunkowego LPG w Woli Żydowskiej niedaleko Kielc. W ramach inwestycji powstał budynek z wiatą oraz przynależnymi pomieszczeniami technicznymi i socjalnymi, place magazynowe do składowania butli, drogi komunikacyjne oraz niezbędna infrastruktura techniczna. Nowoczesna linia technologiczna została zakupiona u wiodącego światowego dostawcy. Jej sercem jest automatyczna karuzela składającą się z 14 urządzeń do napełniania najbardziej popularnych butli o pojemności 11 kg z prędkością 700 szt./h.

Dodatkowo w obiekcie zainstalowano oprzyrządowanie do obsługi butli 33 kg, które również są oferowane przez spółkę Novatek Green Energy. Linia posiada najwyższej klasy rozwiązania w zakresie kontroli szczelności. Po napełnieniu butle z gazem znakowane są za pomocą specjalnej folii termokurczliwej umieszczanej na zaworze, co potwierdza ich hermetyczność i fakt napełnienia gazem płynnym Novatek.

Nowa rozlewnia posiada znaczne moce produkcyjne – jest bowiem w stanie napełnić ok. 300 tysięcy butli miesięcznie przy systemie trzyzmianowym. Spółka może więc z powodzeniem zaspokoić duży popyt na rynku oferując LPG Novatek. Należy pamiętać, że gaz płynny w butlach jest wciąż popularnym źródłem energii potrzebnej do przyrządzania posiłków. Szacuje się, że korzysta z niego ok. 40 proc. polskich gospodarstw domowych. Cieszy się również popularnością w domkach letniskowych, barach i restauracjach, czy też na imprezach plenerowych. Jest także wykorzystywany w wózkach widłowych napędzanych LPG oraz w procesach technologicznych.

Najwyższej jakości i czystości naturalny gaz płynny Novatek od ponad dekady oferowany jest na polskim rynku, jednakże dzięki uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej do napełniania butli zwiększyliśmy wydajność o prawie 600 proc. w stosunku do dotychczasowych możliwości, co czyni go jeszcze bardziej dostępnym – powiedział Dariusz Bratoń, prezes Novatek Green Energy.

Oddana do użytku rozlewnia to kolejne ważne wydarzenie w branży gazu płynnego. Kilka miesięcy temu spółka informowała o uruchomieniu nowego Terminalu Przeładunkowego LPG w Krzyżu Wielkopolskim, co potwierdza poważne plany i zaangażowanie firmy Novatek Green Energy w dalszy rozwój sektora LPG w Polsce.

STACJE PALIW – SPRZEDAŻ DETALICZNA – RAPORT 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.