Nowa gama produktów w ofercie Olimp Sport Nutrition

Olimp Zero Sauce to bezcukrowe i beztłuszczowe produkty o niskiej wartości energetycznej. Trzy smaki: truskawka, karmel i podwójna czekolada są już dostępne w sprzedaży!

Sosy zero są szeroko stosowane przede wszystkim przez zawodników sportów sylwetkowych, ale także przez wszystkich tych, którzy podczas diety nie chcą rezygnować ze słodkich posiłków.

W ofercie Olimp Sport Nutrition znajdą się trzy smaki sosów zero: truskawka, karmel, podwójna czekolada.

Dla diabetyków, wegan i wegetarian

Sosy zero od Olimp Sport Nutrition to jednak nie tylko propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą bezkarnie (bo niemal bezkalorycznie) delektować się słodkim smakiem, ale także rozwiązanie dla diabetyków.

Wysoka zawartość błonnika m.in. przyczynia się do mniejszych wahań stężenia glukozy we krwi, a tym samym obniża odpowiedź glikemiczną po spożyciu posiłków, zmniejsza ilość cholesterolu dostępnego do syntezy lipoprotein i w konsekwencji korzystnie wpływa na jego stężenie we krwi*.

W sosach zostały zastosowane naturalne słodziki o niskim indeksie glikemicznym – ksylitol oraz pozbawioną kalorii sukralozę.

Dzięki sosom zero ze smaku czekolady czy karmelu nie muszą rezygnować także wegetarianie oraz weganie. Wszystkie smaki sosów nie zawierają w wykazie składników surowców odzwierzęcych.

– Pracując nad sosami zero chcieliśmy czegoś więcej, niż tylko niskokalorycznych produktów. Tak powstał Olimp Zero Sauce, który nie tylko jest dostępny w trzech rewelacyjnych smakach o idealnej konsystencji. Zawiera on także wysoką zawartość błonnika pokarmowego i może być stosowany przez diabetyków, wegan i wegetarian – komentuje Krzysztof Bałakier, specjalista ds. badań i rozwoju – sport.

Sosy zero mogą być dodatkiem np. do owsianki, naleśników, omletów, ciast, gofrów czy lodów.

*Probl Hig Epidemiol 2015, 96(1): 57-63.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– GRUDZIEŃ 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.