Orlen inicjuje dyskusję o innowacyjności firm

Udostępnij artykuł

Debata odbędzie się 8 września podczas drugiego dnia Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.W organizowanym przez PKN Orlen w ramach Forum, panelu pt. „Innowacyjność. Źródło czy konsekwencja rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki”, udział wezmą znakomici eksperci i liderzy życia gospodarczego, a wśród nich Marcus Berret – Partner, Automotive Competence Center, Roland Berger Strategy Consultants, Jan Krzysztof Bielecki – Przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, Michał Boni – Szef Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, Keyl Hodenfield – Wiceprezes, Unconventional Resources, Schlumberger oraz Jacek Krawiec – Prezes Zarządu PKN Orlen. Dyskusję poprowadzi Witold Jankowski – Redaktor Naczelny Harvard Business Review Polska.

Uczestnicy panelu podejmą próbę określenia, w jakich obszarach firmy powinny być innowacyjne w czasie postkryzysowym. Zazwyczaj pod hasłem innowacyjności rozumie się wysokie technologie, systemy operacyjne, wydatki na badania i rozwój. Jednak w biznesie można być innowacyjnym na różne sposoby. Zaproszeni goście będą dyskutowali o roli UE w tworzeniu polityk i instrumentów sprzyjających kreowaniu potencjału innowacyjnego europejskiej gospodarki, o strategii i działaniach państwa ukierunkowanych na budowanie innowacyjności polskiej gospodarki oraz miejscu innowacyjności i inwestycji w R&D w strategii biznesowej firmy.

Panel jest organizowany w ramach autorskiego projektu PKN Orlen „Future Fuelled by Knowledge” (Przyszłość zasilana wiedzą), którego celem jest inicjowanie dyskusji na strategicznie, ważne tematy dla europejskiej, światowej gospodarki. W ramach projektu organizowane są konferencje, panele dyskusyjne, publikowane wydawnictwa.

Zdaniem organizatorów tegorocznego Forum, przyszłość Europy i Unii Europejskiej zależy przede wszystkim od wyniku debaty nad wspólną polityką gospodarczą i mechanizmem jej koordynacji. Istotny jest także model podziału środków, na który zdecyduje się Wspólnota myśląc o kolejnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Decydując się na  partnerstwo i szybsze wyrównywanie różnic cywilizacyjnych oraz wspieranie słabszych regionów Unia musi liczyć się z wolniejszym tempem dochodzenia do pozycji światowego lidera.

W ramach XXI  Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele PKN Orlen wezmą również udział w panelach dyskusyjnych zatytułowanych  „Rola rynków kapitałowych w finansowaniu przedsiębiorstw” oraz ”Akcyza na nośniki energii a konkurencyjność polskiego przemysłu”.