Rafineria może zwolnić 180 pracowników

Udostępnij artykuł

O sytuacji w Rafinerii Trzebinia informuje serwis gazetakrakowska.pl. Na jego stronach czytamy, że restrukturyzacja będzie trwała do 2015 roku.  Jeżeli plany kierownictwa firmy uda się zrealizować, pracę straci 30 proc. zatrudnionych, czyli ok. 180 osób – przede wszystkim pracowników sektora utrzymania ruchu oraz administracji.

Restrukturyzacja ma wiązać się także z przebudową infrastruktury i prowadzić do zwiększenia efektywności ekonomicznej spółki. Przedstawiciele związku zawodowego przypominają, że ważne są nie tylko maszyny. W zakładzie nie brakuje doświadczonych pracowników, którzy pracują w rafinerii od wielu lat – podaje serwis gazetakrakowska.pl, powołując się na wypowiedź rzecznika prasowego rafinerii.

Zmiany zachodzą także w zarządzie spółki. W ostatnim tygodniu czerwca 2011 roku Nadzwyczajne Zgromadzenia Wspólników dokonały zmian w składach zarządów spółek z Grupy Kapitałowej Rafinerii Trzebinia S.A.
Zmniejszenie liczebności składu zarządów z 12 do 8 osób oraz zapewnienie w nich obecności przedstawicieli Zarządu Rafinerii ma przyczynić do istotnej poprawy efektywności działania i wzmocnienia koordynacji zarządzania grupą w głównych obszarach jej działalności rynkowej.

– Zachowanie ciągłości w zarządzaniu spółkami przy jednoczesnym uzupełnieniu zarządów spółek zależnych o przedstawicieli  rafinerii to projekt zakładanej w GK Rafinerii Trzebinia unii personalnej w zarządach i kierownictwie Grupy Trzebinia. Unia personalna ma zagwarantować nową jakość zarządzania i kontroli w ramach grupy jako zintegrowanego centrum produkcyjno-usługowego. Zarówno wdrożone zmiany w zarządach spółek jak również inne decyzje biznesowe podejmowane przez spółkę są zorientowane na przyszłość i mają znaleźć swoje odzwierciedlenie w wynikach grupy. Istotne jest zapewnienie jej konkurencyjności w trudnym otoczeniu biznesowym, konsekwentne i skuteczne budowanie pozycji na rynku, poprawa rentowności, efektywności a jednocześnie poszukiwanie nowych ścieżek wzrostu, nowych możliwości rozwoju – podaje komunikat zamieszczony na stronie internetowej Rafinerii Trzebinia.