Strona internetowa www.polskilotos.pl była promowana m.in. przez europosła PiS Jacka Kurskiego w telewizji w miniony weekend. Partia Prawo i Sprawiedliwość udzieliła też oficjalnego poparcia inicjatywie ustawodawczej. Jej celem jest uchwalenie prawa, w myśl którego „państwo polskie jest zobowiązane do zachowania większościowego pakietu akcji Grupy Lotos SA”, a „zbycie akcji Grupy Lotos SA przez Skarb Państwa z naruszeniem tego artykułu jest nieważne z mocy prawa”. Strona internetowa udostępnia formularz pomocny przy zbieraniu podpisów pod tą inicjatywą ustawodawczą.
Na sprzedaż jest 69 mln akcji Lotosu należących do skarbu państwa. Stanowią one 53 proc. kapitału zakładowego spółki i tyle samo głosów na jej walnym zgromadzeniu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że spółką zainteresowani są największi gracze rosyjskiego rynku naftowego, Rosnieft, TKN i Gazprom. Ani Grupa Lotos, ani Ministerstwo Skarbu Państwa nie komentują na tym etapie postępowania prywatyzacyjnego.
Niedawno koncern Lotos zakończył realizację programu 10+. – Dziś z każdej baryłki ropy naftowej Lotos jest w stanie uzyskać większą pulę najwyższej jakości oleju napędowego, na który popyt w Polsce stale rośnie. Większa produkcja paliw, a zwłaszcza oleju napędowego i paliwa lotniczego o ponad 2,5 mln ton rocznie, oznacza niemal stuprocentowe zbilansowanie rynku paliw, co zapewnia wzrost bezpieczeństwa energetycznego krajowej gospodarce – powiedział podczas otwarcia wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu Grupy Lotos Maciej Szozda.