Sklep na stacji: Captain Morgan

Udostępnij artykuł

Rum Captain Morgan został nazwany na cześć niezwykle barwnej postaci historycznej XVII w. – korsarza Henry’ego Morgana, któremu sławę wśród bywalców karaibskich wysp, zapewniły bohaterskie czyny i wyjątkowa charyzma. Henry Morgan urodził się w bogatej angielskiej rodzinie, lecz pewnego dnia postanowił uciec od codziennej monotonii i stał się piratem w służbie Jej Królewskiej Mości. Dzięki swej waleczności i oddaniu został przywódca bractwa. W 1660 roku, zdobył uznanie władz brytyjskich i został uhonorowany tytułem szlacheckim, by potem, już jako Sir Henry Morgan, objąć urząd Gubernatora Jamajki.

Legenda Kapitana Morgana wynika z jego spontanicznej i barwnej osobowości. Kapitan ponad wszystko na świecie kochał przygody, wesołe towarzystwo, piękne kobiety i dobrą zabawę przy butelce karaibskiego rumu. Wszystkie te cechy są wciąż obecne w każdej kropli tego wyjątkowego trunku. Kapitan żyje jako ikona marki pod postacią wcielającego się w jego rolę celebryty. Współczesny Kapitan Morgan podróżuje po świecie by wspólnie z ludźmi z różnych zakątków globu celebrować życie i przekazywać ideę stylu życia legendarnego sir Henry’ego Morgana. Marka używa w swoich kampaniach sloganu: "Got a little Captain in You?" („Masz w sobie odrobinę Kapitana?") zachęcając wszystkich miłośników dobrego rumu do zabawy z odrobiną pirackiego szaleństwa.
 

Rum Captain Morgan jest wytwarzany zgodnie z starodawną, tradycyjną recepturą. Produkowany na Wyspach Dziewiczych trunek jest destylatem trzciny cukrowej. Jego charakterystyczny smak to efekt połączenia specjalnego typu drożdży odpowiedzialnych za fermentację, metody destylacji oraz warunków do starzenia i mieszania. Wykonywany z melasy, wody, osadu i drożdży, rum Captain Morgan Original Spiced jest produkowany w destylatorze ciągłym. Trunek odpoczywa w dębowych beczkach ok. roku, uzyskując złoty kolor i charakter przed dodaniem przypraw i substancji zapachowych.  Smaku tej marki nie da się pomylić z żadnym innym dzięki specjalnemu przepisowi i użyciu lokalnych przypraw w finałowych etapach produkcji.

Sugerowana cena detaliczna to w zależności od kanału dystrybucji od 55 do 60 zł.