Unimot i Blachotrapez wspólnie na rynku fotowoltaiki

Udostępnij artykuł
Spółka Unimot Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej Unimot podpisała umowę współpracy z firmą Blachotrapez dotyczącą wspólnych działań na rynku instalacji paneli słonecznych.

Dnia 19 sierpnia br. w Warszawie miało miejsce podpisanie umowy współpracy pomiędzy firmą Blachotrapez, która jest czołowym, polskim producentem pokryć dachowych i elewacyjnych, a spółką Unimot Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej Unimot, która na rynku rozwija sprzedaż paneli słonecznych pod marką Avia Solar. Strony umowy reprezentowali: Rafał Michalski, prezes Grupy Kapitałowej Blachotrapez, Andrzej Moczydłowski, wiceprezes zarządu Unimot Energia i Gaz oraz Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

– Rynek fotowoltaiki w Polsce do roku 2050 szacuje się na około 50 miliardów złotych. W perspektywie najbliższych 3 lat chcemy, aby spółka Unimot Energia i Gaz, z naszej Grupy Kapitałowej została jednym z liderów tego rynku i osiągnęła przychody na poziomie 276 milionów zł. Do tego celu aktualnie kierujemy 50 handlowców, których docelowo ma być około 150 i około 100 ekip monterskich. Poszerzenie tego zaplecza ludzkiego o potencjał sieci sprzedaży Blachotrapez pozwoli nam znacząco zwiększyć skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów, a tym samym zrealizować postawiony cel – skomentował Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

Firma Blachotrapez na polskim rynku sprzedaje ponad 50 000 dachów rocznie, a w całej Europie liczba ta przekracza 100 000; posiada ponad 130 własnych punktów sprzedaży i zatrudnia 400 doradców, którzy zostaną przeszkoleni przez zespół Avia Solar. Ponadto oferta Avia Solar jest dostępna na stacjach sieci Avia, która według danych POPiHN na dzień 30 czerwca br. skupiała 51 placówek handlowych.

STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE
– CZERWIEC 2020 
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.08.2020
Aktualizacja: 19.08.2020