Szacunkowa wartość umowy w 2011 roku wynosi 990 mln złotych netto i przekracza 10 proc. wartości kapitałów własnych spółki. Wartość została ustalona na podstawie określonej w aneksie mocy umownej i ilości zamówionego gazu oraz cen i stawek opłat z aktualnie obowiązującej taryfy dla paliw gazowych.
Nowy aneks, prócz zwiększenia ciągłej dostawy mocy, wprowadza też zapewnienie dodatkowej mocy na zasadach przerywanych. Zmienia też zasady rozliczania się ZA Puławy z PGNiG za nieodebrane minimalne ilości gazu.
PGNiG z przychodami ze sprzedaży na poziomie 19,2 mld zł jest drugą na liście firm z branży surowców i paliw. Zakłady Azotowe Puławy od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Lokalizacja ZAP w centralnej Europie pozwala firmie istnieć zarówno na wymagającym rynku UE, jak i dynamicznie rozwijających się rynkach wschodnich. Produkty przedsiębiorstwa stale obecne są także na rynkach amerykańskich.
Początkowo ZAP nastawione były na wytwarzanie nawozów azotowych dla potrzeb rolnictwa, lecz w trakcie rozwoju systematycznie zwiększały produkcję chemikaliów. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40% ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie. Jednym z priorytetowych kierunków rozwoju przedsiębiorstwa były kolejne linie produkcyjne melaminy (Melamina I – 1977, Melamina II – 2001).