W lipcu 2009 roku zapasy komercyjne gazu ciekłego wyniosły 122,2 tys. ton – to o ponad 58 tys. ton więcej niż w analogicznym okresie tego roku. Spadek wyniósł dokładnie 47,72 proc. Mniej zapasów komercyjnych autogazu nagromadzono także w czerwcu 2010 roku w porównaniu do tego samego okresu 2009. Wówczas jednak spadek był mniejszy.
Spadek w gromadzeniu zapasów komercyjnych LPG, choć nie tak duży, nastąpił także porównując dwa następujące po sobie miesiące (czerwiec i lipiec) tego roku. O ile w czerwcu nagromadzono 75,5 tys. ton zapasów komercyjnych autogazu, to w następnym miesiącu zapasy tego paliwa były o ponad 11 tys. ton mniejsze. Spadek wyniósł w tym przypadku nieco ponad 15 proc.
Zapasy komercyjne paliw (ropy naftowej, bezołowiowych benzyn silnikowych, oleju napędowego, lekkiego i ciężkiego oleju opałowego, a także gazu ciekłego gromadzą firmy paliwowe.
Agencja Rynku Energii S.A., która oszacowała dane, zajmuje się świadczeniem usług informacyjnych w obszarach tematycznych związanych z sektorem energii i gospodarką energetyczną. Jej podstawowym zadaniem jest dostarczanie agendom rządowym i przedsiębiorstwom energetycznym informacji o funkcjonowaniu sektora paliwowo-energetycznego oraz poszczególnych podsektorów i przedsiębiorstw energetycznych, działających w warunkach gospodarki rynkowej. Dotyczy to zwłaszcza dostarczania informacji o zapotrzebowaniu na paliwa i energię, sytuacji technicznej i ekonomicznej branży i jej podmiotów, możliwości rozwojowych energetyki, ponadto rozwoju nowoczesnych technologii energetycznych przyjaznych środowisku naturalnemu.