Żywiec Zdrój z butelką bez etykiety i w 100 proc. z recyklingu

Udostępnij artykuł
Firma wprowadziła właśnie na rynek kolejne innowacyjne opakowanie. W 100 proc. „przezroCZYSTE” butelki bez etykiety. Nowy, 0,4 litrowy format wody źródlanej nie tylko wyróżnia się niestandardowym wyglądem, ale także surowcem. Butelka jest w całości wykonana z plastiku z recyklingu. To już kolejne, trzecie opakowanie w ofercie Żywiec Zdrój wykonane w 100 proc. z rPETu i kolejny dowód na to, że recykling plastiku ma sens, a stworzenie zamkniętego obiegu tego surowca jest możliwe.

Jak pokazują dane, świadomość ekologiczna Polaków z roku na rok rośnie. Blisko 60 proc. Polaków* stara się wybierać produkty przyjazne naturze. Jednocześnie konsumenci poddają oficjalne zobowiązania i przekazy firm pod ocenę. Regularnie sprawdzają, czy obietnice ulubionych marek faktycznie wprowadzane są w życie. Żywiec Zdrój podejmuje działania mające na celu minimalizowanie wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. Szczególnie w zakresie racjonalnego gospodarowania cennym surowcem, jakim jest plastik.

100 proc. z z recyklingu

Jednym z kluczowych działań w tym obszarze jest sukcesywne rozwijanie oferty opakowań w 100 proc. wykonanych z tworzywa z recyklingu. Firma ma już w swojej ofercie dwie takie propozycje. W połowie kwietnia marka, jako pierwsza w Polsce zaprezentowała w pełni transparentną, przezroCZYSTĄ butelkę bez etykiety. Kluczowe informacje na temat produktu zostały wytłoczone na samym opakowaniu. To dodatkowo pozwoliło ograniczyć ilość zużytego w produkcji plastiku.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszą na rynku butelkę bez etykiety i w 100 proc, z plastiku z recyklingu. To kolejny krok naszej firmy w kierunku zamykania obiegu plastiku. Tworząc je, towarzyszyła nam idea „BUTELKI przezroCZYSTEJ”. Świadomie użyliśmy gry słów. Nawiązuje nie tylko do braku etykiety na butelce, ale także do faktu, że przy jej produkcji udało się całkowicie zrezygnować z użycia nowego plastiku. Podobnie jak w przypadku pozostałych opakowań Żywiec Zdrój, również butelki bez etykiety w całości nadają się do recyklingu. To kolejna, po wprowadzeniu na rynek EKOmatów, wspólna inicjatywa między nami a siecią sklepów Żabka w ramach strategicznego partnerstwa na rzecz zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych – komentuje Maria Uszyńska, kierownik marki w Żywiec Zdrój.


Woda źródlana Żywiec Zdrój w butelce bez etykiety i w 100 proc. z plastiku z recyklingu  dostępna jest w limitowanej edycji miliona sztuk w sieci sklepów Żabka. Rekomendowana cena detaliczna produktu wynosi 1,99 zł.

LIDERZY RYNKU – DOSTAWCY DLA STACJI PALIW – RAPORT 2021
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.04.2021
Aktualizacja: 19.04.2021